Půjčovna lešení

Stavíte, rekonstrujete a nemáte vlastní lešení?
Naše firma Vám tyto starosti vyřeší, nabízíme tyto druhy lešení.

Rozměry fasádního lešení

Moderní, lehké hliníkové fasádní lešení ALFIX. Lešení splňuje veškeré zákonem stanovené normy a vyznačuje se snadnou montáží a demontáží. Jedná se o fasádní rámová lešení v šířkách buď 730 mm nebo 1090 mm, s užitným zatížením 2 kN/m². Lešení lze stavět v běžných případech do výšky 50 m. Jednou z předností fasádního lešení ALFIX je i rychlá montáž a demontáž. Pomocí základních a doplňkových dílů lešení lze vyřešit jakýkoliv úkol nejen v oblasti stavební výroby.

Zakládní díly lešení

Základními díly jsou svislý ocelový rám, rektifikační patka, podlážka, diagonála, podélné zábradlí, boční zábradlí, okopová zarážka podélná a příčná, a v posledním patře zábradelní nosník a zábradelní sloupek. Uzavřené stavěcí svislé rámy dvou šírek 730 mm a 1090 mm a tří výšek 670, 1000 a 2000 mm se na sebe osazují na trny, které jsou pevnou součástí rámu. Klínové spoje pro připojení dvoutrubkového zábradlí jsou umístěny na rámu zevnitř.

Podlážky

Samonosné podlážky se osazují do horního
U-profilu stavěcího rámu a zároven vyztužují lešení v horizontálním směru. Při použití podchozího rámu nutno položit podlážky po celé šířce, čtyři úzké podlážky nebo dvě široké. Ve třetí skupině lešení mohou být používány všechny typy podlážek. Podlážky se vyrábí dřevěné, ocelové pozinkované perforované, hliníkové a pertinaxové v hliníkovém rámu šířek 320 nebo 600 mm a délek od 730 do 3070 mm.

Zavětrovací diagonály

Hlavní nosnou konstrukci rámového lešení, tvořenou stavěcími rámy a podlážkami, doplnují zavětrovací diagonály. Jsou to trubky, opatřené z jedné strany spojkou, délky od 2800 do 3600 mm. Diagonála se na jedné straně zaklesne do svislého rámu a na druhé upevní spojkou. Přenáší tlakové a tahové síly a zaručuje svislost a kolmost konstrukce lešení. Úhlopříčné ztužení se provádí v každém pátém poli.

Umístění prvků v konstrukcí

Pojízdné lešení

Pojízdné lešení ALFIX použitelné v halách, dílnách a na volném prostranství. Vyznačuje se minimálním průhybem a kolísáním. Jednoduchá manipulace, rychlá a snadná montáž, možnost postupného doplňování dalšími přídavnými prvky, minimální průhyb a kolísání, bezpečnost při použití ve velkých výškách, pojízdné lešení je vyzkoušeno Ústavem bezpečnosti práce v Praze. K montáži a demontáži je třeba nejméně dvou osob. Vertikální rámy je třeba zajistit pojistkami proti neúmyslnému nadzdvihnutí. Výstup na pracovní podlahu je povolen pouze po vnitřní straně lešení. Při posouvání se na lešení nesmí nacházet žádná osoba nebo nezajištěný předmět, po ukončení posouvání je třeba pojezdová kolečka opět zabrzdit.

Umístění prvků v konstrukcí

LEŠENÍ ALFIX

Předností lešení ALFIX je i rychlá montáž a demontáž.
Máte-li zájem nebo chcete získat více informací o nabízené práce kontaktujte nás!

Ukázky lešení

Využijte výhodnou nabídku pronájmu stavebního lešení ALFIX